O kľukatých zlatomoraveckých cestách a necestách …

Autor: Marta Balážová | 24.9.2017 o 12:00 | (upravené 10.11.2017 o 20:51) Karma článku: 3,67 | Prečítané:  924x

Reakcia na článok šéfredaktora TN P. Klimanta“Šesť ciest v Zlatých Moravciach čaká rekonštrukcia” ” zverejneného na oficiálnej webovej stránke mesta Zlaté Moravce a v Tekovských novinách.  

Áno, mesto ide opravovať cesty, ale autor neuvádzal okolnosti a súvislosti v tejto veci…

Pri schvaľovaní  rozpočtu mesta na rok 2017 poslaneckým návrhom Uhrinovej sme spolu deviati poslanci mesta schválili pozmeňujúcimi návrhmi sumu 104 000 eur na opravu ulíc Kraskova, Čajkovského, Sama Chalupku, na ihrisko pri Mojmírovej škole ako i na opravu a doplnenie lavičiek a odpadových košov.

http://www.zlatemoravce.eu/download_file_f.php?id=784220     (strana 24)

Uplynuli mesiace január, február, marec... a nič sa nedialo.

V polovici marca ma oslovili obyvatelia Kraskovej ulice so žiadosťou o pomoc v tejto veci. Občania navštívili mestský úrad, oddelenie výstavby so žiadosťou, kedy sa konečne začne s opravou cesty. Bolo im  povedané, že o ničom nevedia...

Následne sme s poslancom za Chyzerovce  RNDr. Jozefom Paluškom rozbehli petíciu občanov so žiadosťou o opravu povrchu Kraskovej ulice. Petíciu sme odovzdali na meste spolu s mojou interpeláciou 29.3.2017. Bolo odovzdaných spolu 7 petičných hárkov so 161 podpismi občanov mesta, predovšetkým Chyzeroviec.

Linky:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1857233994557106&id=100008115706565

http://martabalazova.weebly.com/interpelaacutecie/interpelacie-poslankyne-zo-dna-2932017

Prešiel marec, uplynul apríl a nič sa na uliciach nedialo.

Na zasadnutí MsZ v Zlatých Moravciach 27.4.2017 primátor poskytol čiastkovú odpoveď na moju interpeláciu  týkajúcu sa týchto opráv (zápisnica str. 15, 16)

http://www.zlatemoravce.eu/download_file_f.php?id=831668

Na tomto zasadnutí poslanci  schválili dofinancovanie opravy miestnych komunikácií na uliciach Kraskova, Hurbanova, Hollého , Čajkovského.

Tiež na tomto zasadnutí som podala poslanecký návrh o financovanie a opravy ulíc Hečkova – cesta pre peších a Slovenskej armády.

Obyvatelia mestske časti Ďatelinisko spísali petíciu za opravu miestnch komunikácií Hečkova ulica a ulica Slovenskej  armády.

Poslanci mesta aj tento návrh jednohlasne schválili ( tentoraz hlasovali za všetci prítomní 15 poslanci)

http://martabalazova.weebly.com/268laacutenky-a-komentaacutere/poslanecky-navrh-zo-dna-2742017

A čas plynul ... a keďže som nemala nové informácie týkajúce sa uvedených akcií, a pripravila som si opäť ďalšie intereplácie na rokovanie Msz, ktoré sa konalo zasadalo 22.6. 2017 (neboli pre nedostatok času na rokovaní MsZ prečítané).

V týchto interpeláciách som položila konkrétne otázky:

Či bolo potrebné dať vypracovať projektovú dokumentáciu na opravu povrchu Hečkovej ulice,či ju už mesto dalo vypracovať, či mesto obstaralo subjekt, ktorý bude opravu realizovať a kedy sa začne realizácia opráv komunikácie.

Odpoveď primátora z 20.7 2017 (citujem):

“ Oprava Hečkovej ulice bola zahrnutá do PD - oprava miestnych komunikácií obsahuje opravu celkovo 6 ulíc (Hollého, Čajkovského,Kraskova, Hurbanova,Hečkova, Nová). Táto PD bude podkladom pre vyhlásenie súťaže na zakázku s nízkou hodnotou. K samotnej realizácii mesto pristúpi až na základe výsledkov tejto súťaže a výberu najvhodnejšej ponuky.”

A perlička na záver:

Vzhľadom k tomu, že finančné prostriedky na opravu týchto miestnych komunikácií sú zahrnuté do rozpočtu mesta na rok 2017 vrátane programov a podprogramov, je pravdepodobné , že ich oprava bude zrealizovaná tento rok.“ (Koniec citátu)

Z odpovede primátora je zrejmé , že 20.7.2017 mesto ešte nevyhlásilo súťaž na spracovanie PD…

A prečo primátor neodpovedá na konkrétne otázky poslanca MsZ … netuším…

Jeho neurčitá odpoveď na moju ďalšiu otázku týkajúcu sa Ulice Slovenskej armády je podobná:

” Vzhľadom k tomu, že finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie vo výške  7 000 eur sú zahrnuté do rozpočtu mesta na rok 2017 vrátane programov a podprogramov je viac než isté, že vypracovanie tejto PD bude zabezpečené tento rok.

http://martabalazova.weebly.com/interpelaacutecie/zverejnujem-odpoved-na-2-interpelaciu-podanu-a-pre-nedostatok-casu-neprecitanu-na-rokovani-msz-v-zlatych-moravciach-dna-2262017

Takto odpovedal  primátor na moje otázky, či dalo mesto vypracovať potrebnú PD, a ak nie, prečo. Žiadala som uviesť termín, dokedy bude PD vypracovaná; namiesto termínu som sa dozvedela , že je to pravdepodobné, viac než isté a že to bude tomto roku.

Takže z vyššie uvedených informácií  je zrejmé, že opravy týchto komunikácií sa budú realizovať najmä vďaka poslaneckým návrhom a vďaka ich schváleniu poslancami mesta…

O všetkých týchto skutočnostiach som informovala  na zasadnutiach MsZ, kde som čítala interpelácie k danej téme, informovala som  na mojej webovej stránke i na sociálnych sieťach.

Ale šéfredaktor TN, ktorého pracovnou náplňou je sledovanie diania v mesta Zlaté Moravce, toto nepostrehol alebo ignoroval a 11.9.2017 zverejnil článok  na oficiálnom  webe  mesta a v Tekovských novinách “Šesť ciest v Zlatých Moravciach  čaká rekonštrukcia”  (citujem):

„ V Zlatých Moravciach sa nachádza veľa ciest, ktoré potrebujú rekonštrukciu. Prečo boli vybrané práve tieto konkrétne, sme sa pýtali Júlie Bacigálovej, vedúcej Oddelenia investičnej výstavby a hospodárskej činnosti mestského úradu. „Opravy  týchto ciest boli  odporúčané komisiou dopravy a taktiež na základe potrieb občanov,“ znela jej odpoveď.”

http://www.zlatemoravce.eu/oznamy/sest-ciest-v-zlatych-moravciach-caka-rekonstrukcia-.html

Nerozumiem celkom takto formulovanej a iba polopravdivej výpovedi vedúcej oddelenia výstavby.

Je zarážajúce, ak šéfredaktor opätovne zverejňuje  nepresné a zavádzajúce informácie a zamlčuje, na koho podnet sa budú cesty opravovať. Nie je tu nič o poslancoch, ktorí podali návrh k tejto akcii a následne ho aj schválili. Z akého dôvodu tu Klimant zamlčuje petície a iniciatívy občanov v tomto bode?

Takýmto prístupom šéfredaktor TN píše neobjektívne  a dehonestuje prácu poslancov.

Takže nielen história sa opakuje , opakujú sa aj neobjektívne články Klimanta na webe mesta  Zlaté Moravce a v Tekovských novinách-  zverejňuje len časť informácií, polopravdy …

Odhliadnuc od toho všetkého  som naozaj veľmi rada, že cesty sa už konečne začali opravovať a niektoré sú už hotové (Nová, Kraskova Hečkova)…

Na vypracovanie  projektovej  dokumentácie na na rekonštrukciu ulice Slovenskej armády  sa budem tak ako doteraz, dôsledne v mene občanov naďalej pýtať -  budem žiadať vypracovanie PD, aby sa potom následne mohlo začať riešiť financovanie a aj jej realizácia…

A verím, že pri tvorbe a schvaľovaní rozpočtu mesta na budúci rok (na rok 2018) sa POSLANCI MsZ opätovne dohodnú , vyčlenia a schvália finančné prostriedky na  realizáciáciu  opráv ďalších komunikácií v meste Zlaté Moravce… z ktorých väčšina je v katastrofálnom stave…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kocian: Funkcionári mi dávali odporúčania, kto má hrať. Mali však smolu

Žilinská cesta je normálna, tvrdí Kocian.

Stĺpček Petra Fukatscha

Kozák im odkázal, skúste to isté vo Vigu alebo v Miláne

Mal tri možnosti – nič nevidí, vyhodí hráčov alebo odíde.


Už ste čítali?