Prečo sú Zlaté Moravce “neschopné” postarať sa o cestu

Autor: Marta Balážová | 21.10.2017 o 18:53 | (upravené 24.10.2017 o 12:54) Karma článku: 5,44 | Prečítané:  1794x

Nedávno po výdatných dažďoch som si bola pozrieť neuveriteľné blato na istej ulici ...vraj “mesto sa nestará”.

Nedávno ma oslovili občania mesta s otázkou, koho nápad to bol na ulici S. Chalúpku pri mestskom trhovisku zasypať vyjazdené jamy na ceste pieskom a či zeminou a nie drťou, makadamom. 

Rada vysvetlím občanom mesta ako k tomu došlo a prečo tento pozemok a či táto „cesta” už nepatrí mestu  ZM.

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) totiž cestu, tento pozemok predal i napriek tomu, že mesto Zlaté Moravce opätovne viackrát  žiadalo o jeho nadobudnutie do vlastníctva.

Poslanci NSK (za Zlaté Moravce Kéry, Galaba, Klučiar)  zahlasovali za tento predaj hoci vedeli o záujme mesta ZM  o tento pozemok.

Na zasadnutí Komisie výstavby 25.9.2017 som sa pýtala člena Komisie výstavby poslanca Klučiara, prečo takto zahlasoval.  

Vraj mesto nejavilo dostatočný záujem o tento pozemok.

S týmto tvrdením nesúhlasím a rozhodne protestujem proti takejto forme informovania.

Situácia je iná.

Na 5.zasadnutí Komisie výstavby  22.6.2015 zaznela informácia, že 2.6.2015 mesto ZM  požiadalo NSK nadobudnutie tohto pozemku do vlastníctva mesta. Tu zaznela aj informácia, že o nadobudnutie pozemku do vlastníctva mesta žiadalo mesto už dva krát v roku 2012. 

Poslanec Klučiar (poslanec MsZ v ZM a poslanec VÚC za ZM ) na tejto komisii uviedol, že vedúci odboru majetku NSK ho informoval, že NSK bude danú žiadosť riešiť s možnosťou zámeny pozemkov.

Ako viceprimátorka  som bola poverená riešením tohto problému.

Nasledovala emailová a telefonická komunikácia.

Až konečne 22.10.2015 sa konalo stretnutie na NSK na odbore majetku a investícií – za mesto ja ako zastupujúca primátorka a Ing. Kmeť (vedúci oddelenia majetku mesta)  – kde sme vysvetlili jednak prečo požadujeme nadobudnutie časti pozemku do vlastníctva mesta a tiež sme prisli s pripraveným návrhom na výmenu..

Vedúci odboru majetku NSK však ako výhovorku uviedol, že potrebuje čas.

Odpoveď však nedorazila žiadna…    

Preto som 16.12.2015 ako zastupujúca primátorka opäť adresovala na NSK odbor majetku “Žiadosť o vyjadrenie sa k nadobudnutiu pozemkov do vlastníctva mesta Zlaté Moravce”.

Odpoveď na túto žiadosť tiež neprišla, zrejme sa čakalo, kto bude novým primátorom.

Od apríla 2016 ZM dostali ozaj svojho nového primátora, Dušana Husára a vzápätí na rokovaniach Komisie výstavby som  znova otvorila túto otázku a žiadala stanovisko Husára k nadobudnutiu pozemku do vlastníctva mesta a vyzvala som ho, aby obnovil rokovania s NSK o zámene pozemkov s čím súhlasili aj ostatní členovia komisie

Primátor uviedol , že to riešil ešte ako štatutár SOŠ technickej a vraj trval na odpredaji verejnou obchodnou súťažou a nesúhlasil so zámenou pozemkov (a to bol aj poslancom MsZ),a tiež konštatoval , že :“Ako štatutára školy ma nikto z mesta neoslovil.”

Ako zastupujúca primátorka som vtedy nevidela dôvod na jeho oslovenie, pretože o majetku NSK rozhodujú poslanci NSK a nie štatutár školy.

A je tu február 2017- primátor Husár tvrdí, že rokuje s Nitrou. Link zapisnica str.4 http://www.zlatemoravce.eu/download_file_f.php?id=799396

A prišiel máj, Komisia výstavby zasadá a ja  sa znova pýtam, apelujem a žiadam, ale primátor je neprítomný, neodpovedá …a prítomný prednosta konštatuje,  že podľa jeho informácie je to už v ponuke NSK na odpredaj a mesto sa do odpredaja nezapojí z dôvodu nedostatku financií.

A že, keď bol Husár štatutárom školy chcel tento pozemok odpredať. Keby teraz zmenil názor, bola by to zásadná zmena postoja.

Moje konštatovanie:

zásadnou zmenou je, že Husár je štatutárom mesta a nie školy a mal by hájiť záujmy mesta …

15. mája 2017  poslanci NSK medzi nimi aj všetci 3 poslanci na obvod ZM, Kéry, Galaba a Klučiar, zahlasovali za výsledky VOS na prevod vlastníctva tohto prebytočného majetku NSK víťazovi VOS spoločnosti DREVOSKY spol. s. r. o. Topoľčianska 431, Skýcov

Aj, keď treba povedať, že 27.3.2017 zahlasoval za vyhlásenie VOS na odpredaj tohto pozemku  poslanec Kéry , poslanec Galaba nehlasoval, poslanec Klučiar nebol na rokovaní prítomný.

A prečo asi poslanci za volebný obvod Zlaté Moravce hlasovali za odpredaj pozemku v prospech spoločnosti DREVOSKY spol.s.r.o. možno ozrejmí kliknutie na tieto linky  

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=7839&SID=9&P=0

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/posl_asistenti&PoslanecID=873&CisObdobia=7

…ale možno  je to len náhoda, že majiteľ firmy DREVOSKY spol. s. r. o. Topoľčianska 431, Skýcov

sa volá rovnako ako asistent poslanca NR Kéryho…

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kocian: Funkcionári mi dávali odporúčania, kto má hrať. Mali však smolu

Žilinská cesta je normálna, tvrdí Kocian.

Stĺpček Petra Fukatscha

Kozák im odkázal, skúste to isté vo Vigu alebo v Miláne

Mal tri možnosti – nič nevidí, vyhodí hráčov alebo odíde.


Už ste čítali?