Netradičný "skoro bod" rokovania MsZ v Zlatých Moravciach

Autor: Marta Balážová | 5.3.2018 o 11:32 | (upravené 5.3.2018 o 11:39) Karma článku: 2,82 | Prečítané:  951x

Reakcia poslankyne NSK  M. Balážovej na vystúpenie podpredsedu NSK M. Kéryho a reakcia na článok na stránkach My Nitra  

Netušila som , že keď ako nezávislý poslanec NSK, nezahlasujem (alebo sa zdržím hlasovania) za kolegov poslancov z môjho volebného obvodu, stane sa z toho “skoro  bod ” rokovania  MsZ v Zlatých Moravciach ,

https://www.facebook.com/zlatemoravce/photos/a.156479804387173.30450.144674272234393/1626888397346299/?type=3&theater

najmä , keď už o mojom hlasovaní prebehla diskusia na sociálnej sieti  FB , kde podpredseda NSK Kéry 29.1.2018 uviedol, citujem: “Dnes som bol na zasadnutí Zastupiteľstva NSK zvolený za podpredsedu. Vážim si dôvery pána predsedu Milana Belicu ako aj mojich kolegov - poslancov. Moju radosť nepokazilo ani to, že poslankyňa z nášho regiónu Marta Balážová hlasovala proti“ – koniec citátu ....(vid foto)

Podpredseda (= vicežupan) Kéry sa zrejme cíti dotknutý mojim hlasovaním. 

Tak pár slov na vysvetlenie.

29.1.2018 sa konalo 1. Riadne zasadnutie  Zastupiteľstva  NSK.

Volili sa podpredsedovia, schvaľovali sa komisie...

Boli zvolení 4 podpredsedovia NSK, Mgr. Marián Kéry (SMER-SD, SNS, Most-Híd), Eva Antošová (SMER-SD, SNS, Most-Híd), Igor Éder (nezávislý) a už vlastne závislý  a Tibor Csenger (SMK-MKP).

Takže 2 podpredsedov nahradili 4…

Čo sa týka podpredsedov NSK – môj názor je jednoznačný a nemeniaci sa – 4 podpredsedovia predstavujú óóóbrovský  luxus pre NSK ... tieto financie by sa dali použiť napr. v zariadení sociálnych služieb, v školách a pod. ...

 A vysvetlenie župana, že ide o politické rozhodnutie - prepáčte, nezdieľam ani so županom NSK, ani  s auditóriom poslancov, ktorí návrh podporili...

A preto som zahlasovala proti tomuto návrhu  A  samozrejme nielen ja ale aj ďalších 9  poslancov NSK hlasovalo proti  a 11 sa zdržali...

Tiež sa domnievam , že by sa nemali kumulovať  funkcie  v samospráve (jeden človek by nemal vykonávať mandát poslanca  Národnej rady SR,  vicežupana NSK, člena rady NSK, komisií ...)

Veď len práca poslanca NR SR by mala byť tak zodpovedná, že musí zaberať viac menej všetok nielen pracovný, ale aj voľný čas zvoleného poslanca (2 zo zvolených podpredsedov sú aj poslancami NR SR)

Čo sa týka komisií , budem informovať o našom volebnom obvode Zlaté Moravce :

Mgr. Marián Kéry sa stal členom Rady NSK,  predsedom Návrhovej komisie,  členom  Komisie dopravy, členom Komisie kultúry a športu.

Mgr. Milana Galabu sa stal predsedom Komisie kultúry a športu  a členom Komisie majetku, členom Komisie školstva a mládeže.

MVDr. Marta Balážová sa stala členom  Komisie regionálneho rozvoja a územného plánovania.

V rade NSK a v komisiách bol porušený princíp proporcionality, ktorý by korešpondoval s výsledkami volieb … (bohužiaľ, niektorí nezávislí páni poslanci, sa stali závislými - bolo to zrejmé  z návrhov za členov komisií, aj zo zasadacieho poriadku na rokovaní NSK).

A čerešničkou na torte 1. Riadneho zastupiteľsta NSK (pre mňa) bolo hlasovanie za Návrh na schválenie Dodatku č.8 k Rokovacieho poriadku Zastupiteľstva NSK, ktorý by umožňoval nezávislým poslancom NSK vytvoriť poslanecký klub a tým mať zástupcu nezávislých v Rade NSK... 

Takže politické strany „demokraticky“ rozhodli a nezahlasovali za zmenu Rokovacieho poriadku a tým znemožnili nezávislým poslancom NSK vytvoriť poslanecký klub ...

Väčšina poslancov vládnucej kolalície sa zdržala hlasovania , proti hlasovali iba 3 poslanci – z toho 2 z volebného obvodu Zlaté Moravce - Marián Kéry a Milan Galaba.

A pani Balážová nehlasovala proti návrhu, aby sa p. Galaba stal predsedom Komisie kultúra a športu (pani Balážová sa zdržala, tak ako pri všetkých predsedoch komisií navrhnutých vládnucou koalíciou... viď foto)

A Balážová nekandidovala do NSK preto, aby niekomu svojim hlasovaním „kazila  alebo robila radosť“ ...

A čo sa týka pozemku na tržnici  viac info TU v mojom blogu  : https://martabalazova.blog.sme.sk/c/466883/preco-su-zlate-moravce-neschopne-postarat-sa-o-cestu.html

 

Ad Tomáš Holúbek  autor článku 

https://mynitra.sme.sk/c/20770809/podzupan-zo-smeru-prisiel-nalozit-mestskej-poslankyni.html

porovnávať funkciu poslanca NR s funkciou poslankyne MsZ v Zlatých Moravciach je dosť úsmevné

a tradičné zavádzanie, citujem :“ Dvaja zástupcovia okresu Zlaté Moravce si svoje spory z krajskej politiky vybavovali priamo počas rokovania mestského zastupiteľstva.”

Čo si vybavoval poslanec NR  a vicežupan NSK Kéry  vie len on SÁM…   

všetci  ostatní  TUŠÍME …  ako mi napísal jeden občan ZM o vystúpení  vicežupana, citujem:  “pán Kéry prišiel riešiť len seba a Balážovú a pritom za zabudol na všetkých svojich voličov ...”

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?