Zlaté Moravce a majetok mesta...tentoraz budova Domu služieb

Autor: Marta Balážová | 7.3.2018 o 10:54 | Karma článku: 2,81 | Prečítané:  968x

Občania mesta, poslanci MsZ  sa pýtajú : „Chystá sa mesto Zlaté Moravce predávať  budovu Domu Služieb na Sládkovičovej ulici ?

Na poslednom rokovaní MsZ v Zlatých Moravciach 22.2.2018  som položila vedeniu mesta otázku , s ktorou sa na mňa obrátili občania mesta  Zlaté   Moravce  - BUDE sa predávať Dom služieb?

Pýtala som sa na základe dodávateľskej FA  č.44/2018 zverejnenej  na webe mesta ,predmetom, ktorej bolo vyhotovenie znaleckého posudku vo veci stanovenia všeobecnej hodnoty majetku Mesta Zlaté Moravce-nehnuteľnosti: budova Domu služieb, súpisné číslo 444,   dodávateľa Ing. Petra Mesároša  v sume 700,00 eur.

https://zlatemoravce.digitalnemesto.sk/zverejnovanie/#zlatemoravce/organizacia/zlatemoravce/2018/FDOD/1366932260

Ako je už v ZM zvykom adekvátnu odpoveď som nedostala…takže sa môžeme len domnievať  PREČO asi  DALO mesto vypracovať znalecký posudok PRÁVE na tento mestský majetok – pritom takýchto budov, teda v takom nezávideniahodnom technickom stave vlastní mesto niekoľko …

Zaujímavé je to v súvislosti s dianím okolo Dom služieb v roku 2017

Tu sú fakty 

v polovici októbra 2017  ma oslovili nájomníci Domu služieb na Sládkovičovej ulici.

Napriek tomu, že riadne platili nájom, v tejto budove vo vlastníctve mesta sa do konca októbra 2017 nekúrilo. Viacerí z nich mali problém používať priestory na podnikanie, keďže v zime sa nepracuje dobre a niekde sa ani nedá pracovať (kaderníctvo).
Nájomníci od polovice septembra márne urgovali a opätovne telefonovali na mestský úrad, kde im bolo povedané, že kotle sa práve obstarávajú a možno sa už o týždeň začne kúriť... a potom znova a znova a že vraj už možno nabudúci týždeň.

18.10.2017 som v súvislosti s týmto problémom oslovila primátora Husára ako i prednostu mesta Kováča a položila im nasledovné otázky:

“Kto z mesta je zodpovedný za opravu a údržbu budov mesta ZM?

V rozpočte na rok 2017poslanci mesta schválili  suma 15 000,- eur na výmenu kotlov v Dome služieb a TO už v decembri 2016, prečo sa výmena zariadenia nezrealizovala včas pred vykurovacím obdobím?

Mesto malo na to do septemba 2017 takmer rok.

Ako je možné, že za 10 mesiacov nebolo mesto schopné zabezpečiť výmenu kotlov?

Kedy sa konečne začne v Dome služieb kúriť ?

Prečo mesto nekomunikuje s nájomníkmi a neinformuje ich o tejto záležitosti, hoci nájomné do mestskej kasy berie pravidelne?”

Žiadala som uviesť konkrétny termín a meno osoby zodpovednej za tento mrazivý problém, predsa vysvetliť situáciu nájomníkom by malo byť aspoň minimom slušnosti a hlavne korektnosti.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1951585061788665&id=100008115706565&pnref=story

Odpoveď prednostu úradu prišla obratom. Uviedol, že je mesto má v úmysle odpredať budovu a už sa vraj neoplatí do nej investovať.

Citujem :” Nezanedbateľným problémom sú aj veľmi zlé tepelno – technické parametre budovy. Na jej nevyhnutnú rekonštrukciu mesto zdroje nemá.

Z uvedeného dôvodu je namieste zámer odpredať túto budovu.
V prípade predaja objektu je už akákoľvek investícia do budovy zo strany mesta nezmyselná.

Avšak vzhľadom na to, že proces predaja je pomerne zdĺhavá záležitosť a v objekte sa nachádzajú podnájomníci s platnými nájomnými zmluvami, mesto sa nakoniec rozhodlo zrealizovať nevyhnutné opatrenia pre zabezpečenie vykurovania počas nadchádzajúceho zimného obdobia. “

ŽE existuje zámer na odpredanie tejto budovy bolo pre mňa ako poslanca MsZ novinka.

A nielen ja som bola takýmto postupom mesta zaskočená,  viacerí ďalší kolegovia poslanci rovnako. Zámer ( primátora? prednostu? ) o predaji nehnuteľnosti nebol totiž prerokovávaný s nami, poslancami mesta na žiadnej komisii…

A vedenie mesta predsa muselo dobre vedieť, že sa budova do začiatku vykurovacej sezóny, teda do septembra 2017, v žiadnom prípade nepredá A

okrem toho predsa budovy miest a obcí na Slovensku nepredávajú prednostovia mestských úradov a ani samotní primátori nie, rozhodujúce slovo tu majú aj poslanci mesta.

Mimochodom, ďalším prejavom neserióznosti mesta bol prenájom časti priestorov tejto budovy Šípkarskemu klubu Zlaté Moravce nájomnou zmluvou s takto formuláciou:

 “...Prenajímateľ si osobitne vyhradzuje právo odstúpiť od tejto zmluvy v prípade poruchy alebo havárie kotolne a v prípade zmeny vlastníka nehnuteľnosti.

Lehota na vypratanie a odovzdanie predmetu nájmu je v tomto prípade 7 pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.”

27.10.2017 Obrazne povedané - konečne sa ľady pohli... na webe mesta bola zverejnená zmluva o dielo – Výmena kotlov v Dome služieb na Sládkovičovej ulici 1 v Zlatých Moravciach...
…A 6.11.2017 sa konečne začalo v Dome služieb kúriť…

Vráťme sa ale do súčastnosti …

Z vyššie uvedeného je zrejmé , že mesto ZM malo zámer odpredať túto budovu v roku 2017 … a v tomto zámere pokračuje aj v roku 2018…znova bez informovania poslancov mesta, ktorí majú rozhodujúce slovo pri predaji majetku mesta

— TOTO je najlogickejšie vysvetlenie vypracovania znaleckého posudku na určenie všeobecnej hodnoty majetku Mesta Zlaté Moravce-nehnuteľnosti: budova Domu služieb.

Keďže ma  opakovane kontaktujú  občania mesta, nájomníci,  preposlala som dnes  primátorovi Husárovi a prednostovi Kováčovi otázky  a požiadala o odpoveď  OBRATOM.

Neviem totiž, či mesto odpovie na moje otázky, keďže som ich na rokovaní MsZ nedala v bode Interpelácie—PRETOŽE na posledných rokovaniach MsZ  nebýva PRIESTOR  na  DISKUSIU a INTERPELÁCIE    z časových dôvodov.

Samozrejme odpoveď mesta zverejním hneď po doručení.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?