Interpelácia poslankyne VUC za volebný obvod č.8 - Zlaté Moravce a odpoveď NSK...

Autor: Marta Balážová | 20.6.2018 o 10:49 | (upravené 20.6.2018 o 11:26) Karma článku: 1,82 | Prečítané:  571x

Predmetom interpelácie boli - Informácie týkajúce sa možnosti úpravy križovatky komunikácií 11/511 -VÚC NSK a 1/65 - Slovenská správa ciest Bratislava.  

Text interpelácie
Opakovane ma oslovili a oslovujú občania mesta Zlaté Moravce, najmä obyvatelia mestskej časti Chyzerovce a obyvatelia žijúci na Sládkovičovej ulici so žiadosťou o úpravu križovatky komunikácie 11/511 –VUC NSK a 1/65 - Slovenská správa ciest Bratislava.

Situácia sa stala neúnosnou, kvôli prejazdu nákladných áut nad 12 ton, a to aj napriek tomu, že je tam umiestnená značka zákazu vjazdu nákladných áut nad 12 ton.
 

Podľa pozorovania a počítania občana mesta v pracovných dňoch dôjde v tomto úseku neoprávnene cca k 50 prejazdom nákladných aut a kamiónov.

V mestskej časti Chyzerovce (za Mlynom) je most s max. nosnosťou 18 ton, kde dochádza prejazdom plných domiešavačov betónu k niekoľkonásobnému preťaženiu

Na rodinných domoch a oploteniach dochádza v dôsledku prejazdu a často i nedodržiavaniu rýchlosti k praskaniu a deštrukcii stavieb.

Ďalej prejazd nákladných aut spôsobuje nadmerné vírenie prachu na ceste, nedá sa vetrať v domoch.

Z tohto dôvodu žiadam

- Žiadam aby odbor dopravy NSK zvolal ako správca komunikácie 11/511 stretnutie so Slovenskou správou ciest Bratislava ohľadom úpravy predmetnej križovatky ciest 1/65 a 11/511.
- Žiadam odpoveď na otázku, či je možná a za akých podmienok úprava križovatky komunikácií 11/511 -VÚC NSK a 1/65 - Slovenská správa ciest Bratislava( tak aby sa zamedzil prejazd nákladných áut nad 12 t cez Chyzeroveckú a Sládkovičovu ulicu v Zlatých Moravciach )

Zverejňujem doručenú odpoveď na interpeláciu viď foto

Po prečítaní ...len niekoľko (predpokladám rečníckych otázok...)

Nerozumiem prečo zamestnanci mesta, ktorých som kontaktovala  s otázkami týkajúcimi sa tejto problematiky mi neoznámili  výsledky tohto stretnutia zo dňa 24.4.2018

PRETOŽE opakovane som navštívila sekretára komisie dopravy (po  prečítaní zápisníc  s Komisie dopravy som sa pýtala na uznesenie č.  142/2017 prijaté na 21. rokovaní Komisie dopravy 11.4.2017)...

Link https://www.zlatemoravce.eu/download_file_f.php?id=831412)

A pýtala sa, či bolo toto uznesenie splnené a či mesto iniciovalo stretnutie správcov týchto komunikácií

Odpoveď sekretára Komisie dopravy  bola, že nie, stretnutie sa nekonalo. V tejto veci som navštívila aj náčelníka mestskej polície( tiež sa zúčastnil stretnutia) ...

Takže rekapitulujme, stretnutie sa konalo podľa predloženej zápisnice 24.4.2018, občania danej lokality majú?  nemajú ? oficiálnu informáciu o výsledku tohto stretnutia...( mne viacerí potvrdili, že nemajú...)

Pretože  6.5.2018 som dostala už aj písomný emailový podnet od občana z tejto lokality ...

Na základe toho som ako poslankyňa VÚC za volebný obvod Zlaté Moravce napísala predmetnú horeuvedenú interpeláciu.

Odpoveď aj s prílohami zverejňujem...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?